www.hol-pol.com.pl

APC "HOL-POL" E.P. Braun Sp. jawna
ul. Powstańców Wlkp. 16
63-460 Skalmierzyce

tel. (062) 762 00 61 - 3
email: biuro@hol-pol.com.pl

Oddział Wrocław
ul. Grabiszyńska 231 EF
53-264 Wrocław
tel. (071) 339 03 51, 363 11 23

 


Od stycznia 2001 roku 11 hurtownią Grupy APC jest hurtownia HOL-POL ze Skalmierzyc k/Kalisza. Tym samym Grupa rozpoczęła rozbudowę kolejnej dziesiątki swojej struktury pionowej. A oto sylwetka bardzo interesującej firmy z naszej branży.
HOL-POL - odrobina historii
Powstanie hurtowni wiąże się nierozerwalnie z holenderską firmą SONNEVELD. Historyczna data to listopad 1991r. kiedy obecny właściciel firmy Pan Paweł Braun postanowił nawiązać wstępny kontakt z zachodnim partnerem, celem otrzymania próbek polepszaczy i materiałów informacyjnych. Pozytywna Ocena produktów holenderskich spowodowała, że w kwietniu 1992 r. została podjęta decyzja o założeniu firmy - wówczas wspólnie z kolegą Ryszardem Świniarskim - i nadaniu jej nazwy HOL-POL s.c. Nazwa jest oczywistą konsekwencją pochodzenia firm współpracujących. Pierwsze produkty, które spółka zaczęła importować to były polepszacze z linii produktowej SONPLUS: Courant HQ, Toast i Univers. Po dziewięciu latach działalności są to nadal wiodące asortymenty w ofercie firmy. W 1993 roku HOL-POL został wyłącznym importerem produktów firmy Sonneveld. Od tego roku działania handlowe wspomaga Pan Albert Meeuwissen, który jako technolog systematycznie odwiedza Polskę, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem. Od samego początku prowadzenia działalności bardzo pomocne były związki rodzinne. Teść Pana Pawła prowadzi własną piekarnię, a szwagier cukiernię w Nowych Skalmierzycach. Dzięki takiemu praktycznemu wsparciu wiele decyzji dotyczących rozszerzenia oferty handlowej podjęto bardzo sprawnie i bezbłędnie. W firmie pracuje również brat, Pan Michał Braun. Od marca 1998 roku, po przekształceniu struktury własnościowej firmę prowadzą samodzielnie Państwo Elwira i Paweł Braun. Stosunkowo szybko, bo już po niespełna dwóch latach podjęto decyzję o tworzeniu kompleksowej oferty, najpierw dla piekarni, następnie dla cukierni.
HOL-POL - dzisiaj
Firma, która zaczynała rozszerzać asortyment od ziaren: słonecznik i sezam, obecnie posiada pełny wybór surowców i półproduktów dostosowanych do potrzeb piekarzy i cukierników. W jej magazynach znajdują się produkty wielu znanych polskich i zagranicznych producentów : SONEX, ATLANTA, KOMPLET, PROSPONA, PARTNER, DROŻDŻOWNIA JÓZEFÓW, OLVIT, INTERAGRA oraz inni dostawcy. Dzisiejszy HOL-POL to firma funkcjonująca w nowym obiekcie położonym w Skalmierzycach pod Kaliszem, gdzie przeprowadziła się w grudniu ubiegłego roku. Zatrudnia 15 osób, które systematycznie obsługują rynek piekarski i cukierniczy w promieniu ok. 100 km. Firma posiada również klientów w innych regionach kraju. Dzisiejszy HOL-POL to firma związana z Grupą APC. Pan Paweł Braun mocno zaznacza swoje zadowolenie ze współpracy. Już pierwsze miesiące współpracy z Grupą przyniosły firmie wymierne korzyści. Korzystne ceny, wymiana informacji to niektóre z pozytywów tej konsolidacji. Osiągnięta pozycja na polskim rynku przez firmę HOL-POL, bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek Grupy APC, co jest jednym z założonych celów Grupy. Firma systematycznie od 1994 roku uczestniczy w targach POLAGRA. Jedna z najbardziej ważnych ekspozycji to Polagra 1999, kiedy zaprezentowane zostały własne mieszanki chlebowe produkowane pod nadzorem firmy Sonneveld. Kolejna Polagra to kontynuacja rozwoju linii produktów pod nazwą VITASON, przedstawione zostały produkty m.in. Vitason dyniowy.
HOL-POL - prywatnie
Na podkreślenie zasługują sylwetki założycieli firmy. Obydwaj trenowali z dużym powodzeniem lekką atletykę. Pan Ryszard Świniarski był mistrzem Polski na 800m a Pan Paweł zdobywał trofea na 400m. Po zakończeniu kariery 400 metrowca, zajął się sportem ekstremalnym a mianowicie wspinaczką wysokogórską. Z ważniejszych osiągnięć Pana Brauna można wymienić uczestnictwo w wyprawach w Himalaje, Andy, góry Atlas w Afryce, a także zdobycie najwyższego wulkanu w Meksyku. Z pewnością takie zainteresowania miały wpływ na dynamikę rozwoju firmy HOL-POL.

 
 
| kim jesteśmy | oferta | hurtownie | kontakt |

      hosting, powered by GAD STUDIO, Polityka prywatności


Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru     
Sądowego KRS 0000116867 NIP 754-26-06-205 REGON 531550991     
Kapitał zakładowy: 140 000,00 zł